Wybrany artykuły

Niebanalna zastawa stołowa

O tym jak ważna jest zastawa stołowa nie trzeba chyba nikomu przypominać. Trudno sobie bowiem wyobrazić spożywanie jakiegokolwiek posiłku bez odpowiedniej oprawy w postaci talerzy, kubków, filiżanek czy półmisków. O ile w prywatnych domach i na własny użytek można pozwolić sobie na spożywanie przyrządzonych przez siebie dań na papierowych czy plastikowych talerzach, o tyle profesjonalne lokale gastronomiczne, takie jak restauracje, bary czy kawiarnie nie mogą sobie pozwolić nawet na najmniejsze niedociągnięcie. Ze względu na to, że branża kulinarna oraz restauracyjna podlega ? podobnie jak cały świat ? dynamicznym przemianom oraz zmieniającym się nieustannie modom, przedsiębiorcy zajmujący się tworzeniem i projektowaniem wyposażenia do gastronomii starają się, aby była ona dostosowana do potrzeb i oczekiwań zarówno wymagających właścicieli lokali, jak i ich klientów, zwracających ogromną uwagę na estetykę podania im potraw.

Organizacja domowych urodzin dla dziecka

Każdy rodzic pragnie szczęścia i uśmiechu swojego dziecka. Nic więc dziwnego, że często ulegamy prośbom naszych dzieci – zarówno tym dziwnym i nieoczywistym, jak i tym planowanym od dłuższego czasu. Większość dzieci prędzej czy później ogłosi nam, że wybiera się na urodziny do kolegi, czy koleżanki ze szkoły, powinien być to dla nas znak, że zaraz poprosi nas o pomoc w organizacji własnego przyjęcia urodzinowego.

 Czy powinniśmy zgodzić się na takie rozwiązanie? Z całą pewnością organizacja urodzin w domu, jest znacznie lepszą i bardziej pouczającą opcją, niż organizacja przyjęcia urodzinowego przez osoby z zewnątrz. Dlaczego? Otóż organizacja takiej imprezy jak urodziny dla dzieci Poznań może ci pomóc nauczyć dziecko pracy i ukazać mu, że wszystko nie robi się samo, krótko mówiąc nakłoni go do pracy. Przygotowanie urodzin pokazuje, że zanim się odbędą potrzebne są długie wizyty w sklepach, stanie w kolejkach, zawieszanie ozdób, pieczenia ciast i tak dalej. W ten sposób dziecko uświadamia sobie, jak wiele wysiłku każdego dnia znoszą rodzice, aby przygotować odpowiedni posiłek i stworzyć atmosferę domowego ogniska. Przygotowanie urodzin pomaga także wzmocnić więzi rodzinne i pokazuje, że wspólna praca też może być przyjemnością. Na samym początku czeka was planowanie tego jakże wesołego wydarzenia. Zapytaj dziecko ile osób chce zaprosić, a także w jakim stylu pragnie przyrządzić uroczystość – przyjęcie w ogrodzie, czy domu, klimat bajek Disneya, zabawa w stylu piratów? Warto wcześniej omówić różne pomysły, a także wstępne plany ich realizacji. Zastanówcie się, jak stworzycie wymarzoną aranżację i czego będziecie potrzebowali do jej wykreowania. Okresl dziecku budzet, a także wyjaśnij ile osób może zmieścić się w waszym domu, aby później uniknąć niesnasek i nieprzyjemności z tego powodu. Kiedy już ustalicie motyw przewodni pomyślcie o przygotowaniu zaproszeń dla gości. Dziecko może je wysłać lub wręczyć osobiście. Ułóżcie tekst i zadbajcie o to, by zaproszenie nawiązywało do motywu przewodniego imprezy. Jeżeli to bal księżniczek może być różowe i ozdobione brokatem, jeżeli w stylu superbohatera może być w jego kolorze. Kolejny krok to wybranie się na zakupy i kupienie kolejnych rzeczy, takich jak kolorowe kubeczki i talerzyki, składniki na sałatki, ciastka, napoje. Warto pomyśleć także o różnych zabawnych dodatkach: czapeczki, gwizdki, balony, girlandy z papieru, serpentyny. Możesz je kupić, lub jeżeli macie więcej czasu, to możecie je sami przyrządzić. Jeżeli przyjęcie ma motyw przewodni, to pamiętaj by dekoracja i jedzenie mu odpowiadały! To z pewnością niezwykle istotny element, o którym nie powinniście zapomnieć! Warto także pomyśleć o grach i zabawach na ten szczególny dzień. Dzieci z pewnością je docenią i zobaczą, że przyjęcie jest w pełni przemyślane. Możecie zorganizować na przykład pokaz baniek mydlanych, wszelkie zabawy ruchowe, jeżeli organizujesz przyjęcie na dworze, także wchodzą w grę. Zaplanuj także menu, tak aby w dniu urodzin niczego wam nie brakowało.