Wybrany artykuły

Organizacja domowych urodzin dla dziecka

Każdy rodzic pragnie szczęścia i uśmiechu swojego dziecka. Nic więc dziwnego, że często ulegamy prośbom naszych dzieci – zarówno tym dziwnym i nieoczywistym, jak i tym planowanym od dłuższego czasu. Większość dzieci prędzej czy później ogłosi nam, że wybiera się na urodziny do kolegi, czy koleżanki ze szkoły, powinien być to dla nas znak, że zaraz poprosi nas o pomoc w organizacji własnego przyjęcia urodzinowego.

O wypoczynku mojego psa, czyli legowisko, jako niezbędny element wyposażenia domu

Kupując psa jedną z pierwszych rzeczy, o których należy pomyśleć jest jego miejsce wypoczynku. Niektórzy właściciele pozwalają swoim pupilom korzytsać ze sprzętu domowego, na przykład kanapy, lub pozwalają spać razem z gospodarzem w łóżku. Ale nawet jeśli w taki wyjątkowy sposób traktujemy swojego czworonoga, to powinniśmy zatroszczyć się również o miejsce tylko dla niego. Psy lubią mieć mieszkańców na oku, aby nie przegapić żadnej okazji do zabawy i być w stałej gotowości do wyjścia na upragniony spacer, dlatego jego legowisko powinno znajdować się w miejscu centralnym domu. W ten sposób piesek z chęcią odpocznie, a jednocześnie będzie się czuł komfortowo i bezpiecznie.

 

Jak dobrać rozmiar legowiska do wielkości psa?

Aby psiak chętnie korzytsał ze swojego legowiska, to powinien mieć na nim wystarczająco dużo miejsca. Rozmiar miejsca wypoczynku powinien być zależny od wielkości psa, dlatego przed kupnem należy zmierzyć wysokość psa od podstawy łap po czubek głowy i jego długość poczynając od czubka nosa, aż do podstawy ogona. Do tak uzyskanego rozmiaru należy dodać po 20 cm, aby pies miał miejsce na przeciągnięcie się lub zmianę pozycji.

Rodzaje legowisk dla zwierząt

Obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór wśród legowisk dla zwierząt domowych. Produkty firmy Trixie to jedne z wielu, które zapewnią nie tylko wygodę twojemu psu, ale również zaspokoją twój zmysł estetyczny. Oprócz wygodnych miękkich poduszek, największą popularnością cieszą się koce dla psów, które możesz rozłożyć na parkiecie lub sofie, jednocześnie chroniąc domowe sprzęty przed zabrudzeniem. Jeśli traktujesz swojego psa niczym następcę tronu, możesz również zapewnić mu królewskie posłanie, które dzięki specjalnemu designowi zapewni wszystkich o jego wyjątkowości.

Kolejnym ciekawym pomysłem na wypoczynek twojego psa są psie kanapy. Jest to produkt ekskluzywny, który będzie niezwykle atrakcyjny dla twojego pupila. Możesz być pewny, że z takim wyposażeniem, pies szybko zapomni o wylegiwaniu się na twojej kanapie. Kanapy dla psów szybko zyskały popularność, ze względu na ich solidne wykonannie, które pasuje do eleganckich, nowoczesnych przestrzeni. W polskich domach, takie legowiska są jeszcze rzadkością, ale na świecie cieszą się już dużym powodzeniem.

 

Wypoczęty pies to szczęśliwy pies, dlatego pamiętaj, aby jego legowisko było odpowiednio duże i komfortowe. Legowisko powinno też pasowć do wystroju twojego domu, abyś nie wstydził się położyć go w widocznym miejscu, gdzie piesek będzie miał kontakt ze wszystkimi domownikami.