Wybrany artykuły

Wybierz biuro w Poznaniu!

Jaka powinna być firma w dwudziestym pierwszym wieku? Jeśli jesteś właścicielem własnej działalności, z pewnością nieustannie się nad tym zastanawiasz. Wiele osób wynajmuje specjalistów od public relations i odbywa kursy z komunikacji interpersonalnej. Wszystko po to, by poczuć się pewniej podczas kontaktu z klientami oraz zapewnić sobie dobrą renomę wśród społeczeństwa. Często zapominamy jednak o tym, że nie tylko kursy czy szkolenia podniosą naszą pewność siebie i zapewnią lepsze warunki pracy czy jej efektywność. Warto przecież dodać, że to miejsce, w którym pracujemy i realizujemy wyzwania oraz projekty jest równie ważne co nasze kwalifikacje czy image, który sami sobie wykreowaliśmy. Na szczęście trafiłeś na ten artykuł, w którym podpowiemy ci gdzie znajdziesz odpowiednie biuro dla swojej firmy. Biuro, w którym nie tylko ty, ale również wszyscy twoi pracownicy poczujecie się komfortowo i bezpiecznie. Te dwa czynniki wpłyną z kolei na sprawność waszej pracy, a więc tym samym na zadowolenie klientów i otrzymywanie nowych zleceń. Sprawdź więc, co przygotowaliśmy dla ciebie.

Wkłady kominkowe

Sercem kominka zamontowanego w domu czy mieszkaniu jest wkład kominkowy, który stanowi bardzo ważną część każdego „paleniska”. Wybór wkładu okazuje się niezwykle istotny nie tylko pod względem praktycznym, ale również pod względem estetycznym. Co ciekawe różnorodność motywów i obiektów dostępnych na rynku wcale nie ułatwia sprawy. Wkłady kominkowe różnią się od siebie pod względem wielkości, kształtu czy koloru. W efekcie trudno podjąć dezycję, który wkład kominkowy okaże się w przypadku naszej aranżacji optymalny. Przed zakupem warto zorientować się, które wkłady kominkowe sprawdzają się najlepiej w salonie, kuchni czy gabinecie. Należy również zadbać o to, by wkład kominkowy posiadał przydatne elementy, takie jak popielnik (pojemnik na popiół) czy regulatory dopływu powietrza (odpowiedzialne za sterowanie prędkością spalania drewna).

Rodzaje wkładów kominkowych ze względu na budowę

Popularny podział wkładów kominkowych dotyczy ich budowy. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się dla przykładu kominki narożne, które – jak sama nazwa wskazuje – montuje się na rogach pomieszczenia. Standardowe kominki z jedną przeszkolną ścianą są przede wszystkim bardzo uniwersalne. Można je umieścić na dowolnej ścianie (jeśli pozwala na to oczywiście instalacja kominowa). Ciekawą alternatywą dla podanych wkładów są dwustronne wkłady kominkowe, które zazwyczaj pozwalają widzieć ogień w dwóch różnych pomieszczeniach (np. w salonie i kuchni, w gabinecie i sypialni, etc.). Niektóre wkłady dają możliwość obserwowania palącego się ognia z trzech stron. Są to tak zwane kominki trwójstronne. 

Wkład kominkowy z płaszczem wodnym

Niektóre kominki mogą ogrzewać więcej pomieszczeń niż tylko to, w którym zostały zamontowane. Tego rodzaju konstrukcje to tak zwane kominki z płaszczem wodnym, które coraz częściej zyskują zainteresowanie wśród właścicieli wolnostojących domów. Zaletą takich „palenisk” jest ich ergonomiczność. Tanie drewno opałowe jest bardziej wydajne niż inne surowce. Dodatkowo kominek z płaszczem wodnym prezentuje się lepiej niż na przykład kocioł i pompa grzewcza. 

Rodzaje kominków ze względu na ich funkcję

Wkłady kominkowe możemy wybierać w oparciu o ich późniejszą funkcjonalność. Jeśli nie chcemy wykorzystywać kominka do ogrzewania całego domu, możemy skupić się przede wszystkim na względach wizualnych poszukiwanego wkładu. W takim przypadku będzie to oczywiście wkład dekoracyjny. Pozostałe kominki w zależności od swojej specyfiki mogą produkować ciepło przez kilka a nawet kilkanaście godzin. Jeśli zależy nam stricte na ogrzewaniu, powinniśmy zdecydować się na model urządzenia utrzymujący żar jak najdłużej. 

Rodzaje kominków ze względu na styl

Kominki produkowane są dzisiaj nie tylko po to, by ogrzewać dom czy mieszkanie. Bardzo często mają po prostu wyglądać, a więc pełnić nomen omen bardzo ważną funkcję estetyczną w pomieszczeniu mieszkalnym. Obecnie na rynku znajdziemy bardzo różnorodne wkłady kominkowe. Warto jednak pamiętać, że nie bez znaczenia pozostaje obudowa, która nierzadko wskazuje na styl, w którym kominek został wykonany. Obecnie zaintersowaniem cieszą się takie style jak: miminalizm, retro czy rustykalizm. Trudno wskazać, który z nich wybija się na pierwsze miejsce. 

Kominki mogą być nie tylko ozodbą, ale również źródłem ciepła. Jeśli zdecydujemy się na kominek z płaszczem wodnym, możemy ogrzać nie tylko jedno pomieszczenie, ale nawet cały dom. Warto wybierać zamknięte wkłady kominkowe, ponieważ są one o wiele bardziej praktyczne niż standardowe paleniska. Warto pamiętać, że każdy kominek musi mieć własny przewód kominowy. Instalację tego ostatniego należy powierzyć specjalistom, ponieważ niewłaściwie zamontowany kominek może być niebezpieczny dla domowników.

Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonywane są wkłady, najczęściej wykorzystuje się w tym przypadku materiały stalowe bądź żeliwne. Te ostatnie są z reguły tańsze. Ich zaletą jest lepsze akumulowanie ciepła. Wkłady stalowe są z kolei odporne na korozję oraz szczelne i bardziej estetyczne.