Wybrany artykuły

Mieszkanie dla studenta

Zbliżający się nowy rok akademicki to doskonały czas na to, by zastanowić się nad przyszłością naszych dzieci. Co zamierzają studiować? Gdzie zamierzają zamieszkać? Może warto już teraz pomyśleć o odpowiednim dla niego lokum? Co rok studenci zmagają się z problemem poszukiwania odpowiedniego lokum. Oferowane pod wynajemn pokoje czy mieszkania często nie spełniają podstawowych standardów mieszkaniowych lub, gdy znajdują się w centrum, wynajmowane są w astronomicznych cenach. Dobrym rozwiązaniem jest więc wcześniejszy zakup kawalerki dla nszego dziecka, którą wcześniej możemy wynajmować innym lokatorom. Takie rozwiązanie będzie z pewnością doskonałą inwestycją, ponieważ Poznań należy do jednego z największych miast studenckich.

Wycena nieruchomości

W przestrzeni branży nieruchomościowej przyjmuje się, że zarówno sprzedawca, jak i nabywca działają przede wszystkim z chęci zysku, każdorazowo próbując zmaksymalizować korzyści płynące z zawarcia umowy kupna-sprzedaży. Dzięki swobodzie podejmowania decyzji, rynek nieruchomości daje nieograniczone możliwości, kształtując się i zmieniając dynamicznie na skutek podejmowania decyzji przez jego współuczestników. Ze względu na to, że branża stanowi cenne źródło informacji zarówno dla jednej, jak i drugiej strony transakcyjnej, warto za każdym razem poszerzać swoją wiedzę na jego temat tak, aby zminimalizować ryzyko podjęcia jakiejkolwiek nietrafionej decyzji. Wszelkiego typu nieruchomości, które posiadamy na własność stanowią ogromną część majątku, który nie powinien być pomnażany na skutek podejmowania nieprzemyślanych decyzji.

 

Ze względu na to, że zarówno sprzedawcy, jak i nabywcy zależy przede wszystkim na tym, aby transakcja była korzystna, niezwykle dużą popularnością zaczęły cieszyć się wszelkiego rodzaju biura analityczne, oferujące profesjonalne usługi doradcze oraz sporządzające podsumowujący rynek nieruchomości raport, na podstawie którego można ocenić jakie relacje panują pomiędzy popytem i podażą, jakie trendy są obecnie obowiązujące w branży oraz kiedy warto podjąć decyzję o wystawieniu posiadanego przez siebie obiektu na sprzedaż czy wynajem. Podsumowujący rynek nieruchomości raport jest niezwykle istotny także dla profesjonalnych rzeczoznawców majątkowych, którzy podczas dokonywania wyceny domu czy mieszkania każdorazowo muszą tworzyć analizy rynkowe, odnoszące się do przestrzeni, w której zlokalizowana jest określony obiekt. 

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wartość szacunkowa nie jest ustalana jedynie na podstawie wizualnej atrakcyjności nieruchomości, ale uzależniona jest od wielu czynników zewnętrznych, na które niejednokrotnie właściciele nie mają wpływu. Możliwości kredytowe społeczeństwa, ich upodobania oraz ukształtowanie terenu mogą być decydującymi zmiennymi, dlatego też wszelkiego rodzaju raporty okazują się cennym narzędziem transakcyjnym.