Wybrany artykuły

Nowoczesna reklama

GoodSolutions to poznańska agencja reklamowa, która od siedmiu lat istnieje na rynku usługowym. Przez cały czas swojego istnienia nieprzerwanie działa i zdobywa potrzebne doświadczenie. Zespól profesjonalistów specjalizuje się w reklamie internetowej. Wchodząc na stronę http://www.goodsolutions.pl/ można zapoznać się z bogatym portfolio. Przez 7 lat istnienia GoodSolutions wykonało prawie 200 projektów i nawiązało współpracę z ponad 250 klientami, którzy pochodzą z rozmaitych branż.

Okna dachowe i komfortowe poddasza

okna dachoweWiększość domów jednorodzinnych zazwyczaj posiada modne poddasza. Trend na tego rodzaju zabudowania pojawił się w Polsce po osiemdziesiątym dziewiątym roku ubiegłego stulecia. Wcześniej władze komunistyczne nie pozwalały na stawianie obiektów, które odbiegały od charakterystycznego wzoru sześcianu. Takie budynki można zresztą znaleźć w wielu miastach polskich współcześnie. Niektóre rodziny z czasem decydują się jednak na dobudowanie poddaszy, ponieważ dzięki nim dom nie tylko zyskuje dodatkową przestrzeń, ale zyskuje również wiele walorów estetycznych. Jakby jednak nie było takie pomieszczenia wymagają odpowiedniej aranżacji, dzięki której staną się maksymalnie funkcjonalne, a przy tym przytulne i jedyne w swoim rodzaju. Niezależnie od tego, czy remontujemy właśnie poddasze, czy może dopiero je budujemy, najważniejszym punktem zmian jest wybór odpowiednich okien dachowym. To głównie dzięki nim przestrzeń zyskuje odpowiednią ilość światła. Warto również pamiętać o kilku innych ważnych trikach, dzięki którym poddasze stanie się maksymalnie praktyczne, a jego przestrzeń zostanie w całości dobrze wykorzystana.

 Okna często można kupić po atrakcyjnej cenie

Najważniejszym elementem poddasza są oczywiście okna, bez względu na to jakie pomieszczenie aktualnie będzie tam aranżowane. Warto dobrze poszukać atrakcyjnych ofert, ponieważ często można trafić na naprawdę intratne produkty. W internecie często można znaleźć na przykład promocje okien Fakro, jednej z najpopularniejszych firm proponujących klientom okna dachowe. Co istotne, dodatki do okien warto kupować w tym samym sklepie, ponieważ często elementy takie jak żaluzje czy rolety doskonale dostosowują się do kształtu okien. Na poddaszu wyżej wymienione gadżety często są niezbędne, szczególnie wtedy, gdy okna wychodzą na wschód lub zachód. Słońce dostarcza oczywiście zbawienne światło do pomieszczeń, jednakże często o niektórych porach dnia jest zbyt intensywne. Modne rolety czy żaluzje doskonale zapobiegną nadmiernemu przepływowi promieni słonecznych, a dodatkowo wpłyną pozytywnie na aranżację wnętrz. Warto dodać, że dziś na rynku można otrzymać naprawdę szeroką ofertę tego typu, dlatego łatwo będzie znaleźć rolety oraz żaluzje w kolorze pasującym na przykład do barwy ścian czy mebli.

Sypialnie dla dorosłych i dla dzieci na poddaszu

urządzanie wnętrzŁazienka, gabinet czy pokój gier i zabaw to doskonałe pomysły na aranżację poddasza. Wciąż jednak najpopularniejsze są sypialnie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Warto pamiętać, by i w takich miejscach znalazło się odpowiednie natężenie światła zewnętrznego oraz oczywiście wewnętrznego. Jeśli chodzi o okna dachowe, najlepiej jeśli jest ich w pomieszczeniu kilka. Dzięki temu każda część pokoju będzie tak samo oświetlona. Czasami na poddaszu wnikliwie daje o sobie znać słońce. Nie jest to jednak duży problem, ponieważ żaluzje czy rolety rozwiązują powyższą kwestię. Dodatkowo warto również zauważyć, że szczególną popularnością poddasza cieszą się wśród najmłodszych. Należy jednak pamiętać, by w przypadku kilkuletnich dzieci zadbać o to, by okna dachowe zostały zabezpieczone specjalnymi klamrami. Te ostatnie są dla rodziców bardzo cenne, ponieważ dają pewność, że dziecko samo nie otworzy sobie okna dachowego. Często promocje okien Fakro zawierają w ofercie także takie okna, które montuje się poza zasięgiem dostępu niższych osób, a więc przede wszystkim dzieci. Na takie modele można się jednak zdecydować wyłącznie w przypadku budowy poddasza, a nie jedynie wymiany starych okien na nowe. W tym ostatnim przypadku niestety trzeba dostosować się otworów powstałych wiele lat wcześniej. Ich poszerzenie lub zmniejszenie, a także zmiana lokalizacji wiąże się z o wiele większym remontem, na który wiele osób nie chce się po prostu zdecydować.

Funkcjonalne poddasze można otrzymać dzięki kilku trikom

Poddasze jest bardzo nietypowym miejscem w domu i nie wszyscy wiedzą, jak sprawnie można je zaaranżować. W zależności od tego, co znajduje się w pomieszczeniach, należy zakupić do nich odpowiednie meble. W sypialniach doskonale sprawdzają się niskie komody, natomiast w łazienkach trójkątne wanny umieszczone przy skośnej ścianie. Jeśli chodzi o prysznic można zamontować go po przeciwległej stronie. Warto zadbać o to, by w pokojach nie było zbyt dużo rzeczy i przedmiotów, które niepotrzebnie zagracają pomieszczenia. Metraż poddaszy z reguły nie jest duży, a mieszkańcy często dzielą je jeszcze na kolejne pomieszczenia. Dziś na rynku można dostać jednak wiele przydatnych gadżetów, które sprawią, że pokój będzie wydawał się bardziej przestronny. W łazienkach dla przykładu można zamontować na ścianach duże lustra. Nieco innowacyjnym sposobem aranżacji wnętrz jest montaż wielkiego lustra w sypialniach, które znajduje się na suficie. Ten oryginalny gadżet w niecodziennym miejscu coraz częściej gości w sypialniach polskich rodzin, nie tylko zlokalizowanych na poddaszach.

Odpowiednie oświetlenie i wyposażenie wnętrza na poddaszu sprawi, że będzie to najbardziej funkcjonalne i przytulne pomieszczenie w domu. Niezależnie od tego, czy umieścimy tam oryginalną sypialnię czy też nowoczesną łazienkę. Warto pamiętać o tym, że najważniejszym elementem każdego pokoju ? także w przypadku poddaszy ? są odpowiednio dobrane okna. Dziś na rynku wiele firm oferuje bardzo nowoczesny i wygodne w użyciu okna dachowe. Warto już jakiś czas przed budową czy remontem poddasza śledzić interesujące nas oferty, ponieważ często dla klientów dostępne są bardzo atrakcyjne promocje.