Wybrany artykuły

Zarządzanie stroną www

Dzięki korzystaniu z naszej strony internetowej zawsze masz pod ręką pełno interesujących informacji związanych z działaniem Internetu i biznesu w nim. Przygotowaliśmy nasz portal szczególnie dla tych osób, które zajmują się tworzeniem i zarządzaniem stronami internetowymi, sklepami online, chcą dowiedzieć się więcej o systemach CMS czy pozycjonowaniu i optymalizacji stron internetowych.

Jak założyć własną restaurację? Przewodnik od A do Z

oprzyrządowanie gastronomiiZakładasz restaurację w Poznaniu i zakupiłeś właśnie idealne lokum? Obawiasz się jednak, że jego remont przerośnie twoje fundusze i nie wiesz, jak dobrze je rozplanować? Nie musisz się więcej martwić. Pokażemy ci bowiem jak sprawnie i szybko doprowadzić nowo zakupione miejsce do ładu. Możesz być pewien, że już wkrótce powstanie tam restauracja twoich marzeń. Musisz tylko skorzystać z rad, które ci tutaj wyłożymy. Pamiętaj, by krok po kroku dążyć do celu, którym jest oczywiście otworzenie restauracji i przyjęcie pierwszych gości. Żadnego rodzaju chaos nie jest tutaj wskazany. Tak więc, jeśli będziesz kierował się naszymi wskazówkami, nic nie stanie ci na drodze do osiągnięcia zamierzonego sukcesu. Jadalnia ? jak ją urządzić? Z salą jadalną wbrew pozorom wcale nie będzie aż takiego dużego problemu. Jedyne co musisz zrobić, to odpowiednio wyremontować pomieszczenie. W najgorszym wypadku remont musi objąć zarówno ściany, jak i podłogę. Pamiętaj, by na tym nie oszczędzać. Stoły i krzesła możesz wymienić, gdy twój biznes zacznie prosperować. Natomiast ponowny remont ścian czy podłogi będzie wymagał zamknięcia restauracji.

 Zadbaj o wszystko

Początkujący kucharz nie może sobie pozwolić na przestoje. Zatrudnij więc profesjonalną ekipę i odpowiednie elementy wnętrza. Na podłogę najlepiej zakupić dobrej jakości panele. Szybko się je zakłada, ładnie wyglądają, a co najważniejsze są również bardzo praktyczne. Ściany można okryć dla przykładu popularnymi tapetami z włókna szklanego. Są równie trwałe (wytrzymują nawet do pięćdziesięciu lat) co panele oraz przyjemnie wyglądają. Jeśli twoje pomieszczenie zostało wyposażone we wspomniane elementy, czas na zamontowanie odpowiedniego oświetlenia. Niektórzy klienci będą odwiedzać się wieczorami lub późnymi popołudniami. Nawet jeżeli masz duże i przestronne okna, przepuszczające światło dzienne, musisz pomyśleć również o oświetleniu wewnętrznym. To ostatnie może zostać również uzupełnione o klasyczne świeczniki na każdym stoliku, w które co wieczór włożysz elegancką świeczkę. Stoły i krzesła możesz zakupić na aukcjach internetowych lub w komisach meblowych. Ważne jednak, by były one jednorodne. Taki wystrój będzie wyglądał o wiele lepiej, niż gdyby każdy stół i krzesło prezentowało się inaczej. Chyba, że będzie to zamierzony zabieg. Często meble w takich miejscach są tańsze i przy tym wyglądają wciąż bardzo elegancko. Z czasem możemy również zajrzeć do normalnych salonów meblowych, jednak niekoniecznie musimy wtedy decydować się na zmianę umeblowania.

Kuchnia ? najważniejsze miejsce w restauracji

akcesoria kuchennePamiętaj, że to właśnie w kuchni przygotujesz dania, które zaważą na twoim być lub nie być. Zadbaj więc o to, by znaleźć odpowiednie wyposażenie i sprzęt. Najważniejsze będzie kupno kotła gazowego, który zapewni ci dostęp do ciepłej wody. W restauracji jest to bowiem rzecz niezbędna. Jak znaleźć odpowiedni kocioł, który szybko i sprawnie zostanie ci dostarczony? Skorzystaj z wyszukiwarki internetowej i wpisz słowa kotły gazowe Poznań. Jeśli zależy ci na dobrej cenie możesz uzupełnić frazę, która będzie wyglądała następująco: tanie kotły gazowe Poznań. Wtedy trafisz z pewnością na stronę producenta, dzięki której wiele osób ma już w swoich domach i restauracjach ekonomiczne oraz solidne kotły. Po zakupie odpowiedniego sprzętu zadbaj, by został on poprawnie zamontowany. Następnie zakup wszystkie inne potrzebne ci sprzęty. Będą to przede wszystkim naczynia i sztućce oraz inne potrzebne do gotowania elementy. Zadbaj również o dobre artykuły gospodarstwa domowego, takie jak kuchenki gazowe czy lodówka. W zależności od wielkości twojej restauracji musisz zakupić odpowiednią ilość sprzętu. Zapewnij sobie w kuchni również zmywak i szatnię dla pracowników.

Toaleta dla gości a toaleta dla pracowników

Pamiętaj, żeby w miarę możliwości zapewnić osobną toaletę gościom. Zazwyczaj w lokalach usługowych są osobno wydzielone pomieszczenia dla klientów oraz dla pracowników. Jeśli to możliwe, możesz podzielić również łazienki dla klientów. Chodzi oczywiście o pomieszczenie dla kobiet i dla mężczyzn. Klienci z pewnością docenią takie starania i będą odwiedzać twoją restaurację o wiele częściej.

Zatrudnienie pracowników

Nie zapominaj o najważniejszym. Jeśli chcesz prowadzić biznes kulinarny, musisz mieć kogoś do pomocy. Daj ogłoszenie, ale sprawdź przyjętych pracowników przed otworzeniem restauracji. Możesz dać szansę również osobom bez wykształcenia kulinarnego. Być może pozytywnie cię zaskoczą? Kiedy zbierzesz już zgrany i kompetentny zespół, czas otwierać restaurację. Dzień przed dobrze będzie przygotować mały poczęstunek i wyjść z nim do ludzi przechodzących nieopodal. W ten sposób poinformujesz ich o nowo otwieranej restauracji oraz zachęcić do jej odwiedzenia. Nie można wymyślić lepszej reklamy niż ta, o której teraz mowa.

Jeśli postarasz się wypełnić wszystkie warunki, o których mowa wyżej, twój biznes z pewnością osiągnie sukces już niedługo. Kto wie, może kiedyś otworzysz nawet własną sieć restauracji? Kieruj się przede wszystkim dobrem klientów, a szybko przekonasz się, że to oni wypromują twoją restaurację wśród rodziny i znajomych.