Wybrany artykuły

Wybierz biuro w Poznaniu!

Jaka powinna być firma w dwudziestym pierwszym wieku? Jeśli jesteś właścicielem własnej działalności, z pewnością nieustannie się nad tym zastanawiasz. Wiele osób wynajmuje specjalistów od public relations i odbywa kursy z komunikacji interpersonalnej. Wszystko po to, by poczuć się pewniej podczas kontaktu z klientami oraz zapewnić sobie dobrą renomę wśród społeczeństwa. Często zapominamy jednak o tym, że nie tylko kursy czy szkolenia podniosą naszą pewność siebie i zapewnią lepsze warunki pracy czy jej efektywność. Warto przecież dodać, że to miejsce, w którym pracujemy i realizujemy wyzwania oraz projekty jest równie ważne co nasze kwalifikacje czy image, który sami sobie wykreowaliśmy. Na szczęście trafiłeś na ten artykuł, w którym podpowiemy ci gdzie znajdziesz odpowiednie biuro dla swojej firmy. Biuro, w którym nie tylko ty, ale również wszyscy twoi pracownicy poczujecie się komfortowo i bezpiecznie. Te dwa czynniki wpłyną z kolei na sprawność waszej pracy, a więc tym samym na zadowolenie klientów i otrzymywanie nowych zleceń. Sprawdź więc, co przygotowaliśmy dla ciebie.

Jak wybierać dewelopera?

sypialnia w intensywnych barwachKupując mieszkanie stajemy bardzo często przed szeregiem trudnych decyzji, które mają bezpośredni wpływ na całe nasze życie, dlatego też warto wcześniej wiedzieć na co się przygotować czy też czego się spodziewać, zanim spotkają nas nieprzyjemne niespodzianki. Konkurencja na rynku jest duża zwłaszcza, że nieustannie pojawiają się oferty dotyczące mieszkań z rynku wtórnego i pierwotnego, może więc okazać się wyjątkowo trudne podjęcie sprawnej decyzji co do zakupu. Faktem jest jednak, że coraz więcej osób mając możliwość wyboru decyduje się na współpracę z deweloperem. Dobrze więc wiedzieć na jakie elementy zwracać uwagę i o czym pamiętać przystępując do zawarcia umowy kupna. To czy dane mieszkanie będzie dla nas atrakcyjne czy nie nie jest już uzależnione tylko i wyłącznie od dobrej lokalizacji czy standardu technicznego, ale także ? o ile nie przede wszystkim ? od jego ceny, dlatego też w pierwszej kolejności sprawdzamy czy będziemy w stanie spłacić zaciągnięty w banku kredyt i czy wydane przez nas pieniądze okażą się w dalszej perspektywie trafną inwestycją.

Z tego samego powodu wiele osób podejmuje ryzyko kupowania nieruchomości, które materialnie jeszcze nie istnieją, ponieważ w porównaniu z lokalami pochodzącymi z drugiej ręki takie działanie pociąga za sobą zdecydowanie mniejsze koszty. Jest to jednak pewne ryzyko, którego za wszelką cenę staramy się unikać, woląc wcześniej sprawdzić z czym i z kim mamy do czynienia. Deweloperów jest wielu, dlatego też nie zawsze może się okazać, że będziemy w stanie współpracować z firmą godną zaufania. Przed przystąpieniem więc do działania dobrze jest na spokojnie przemyśleć wszystkie za i przeciw oraz dobrze przyjrzeć się realizacjom konkretnych przedsiębiorców. Pomocnym narzędziem może być Internet, w którym nie tylko możemy zweryfikować stronę www dewelopera, ale także przejrzeć fora, na których niedoszli lub obecni mieszkańcy dzielą się własnymi spostrzeżeniami dotyczącymi współpracy. Dobrze pochodzić jednak do zawartych tam informacji z pewnym dystansem, może się bowiem okazać, że negatywna lub nadmiernie pozytywna ocena nijak ma się do rzeczywistości i została wystawiona pod wpływem emocji, faktem jest jednak, że może być to dla nas dobra wskazówka na przyszłość. Nikt z nas nie chce w końcu kupować mieszkania, które nie tylko trzeba będzie przez wiele kolejnych lat spłacać, ale także remontować.

Warto przyjrzeć się też stronie internetowej dewelopera, ponieważ powinny znaleźć się na niej informacje dotyczące konkretnych realizacji, projektów oraz certyfikatów, które można łatwo zweryfikować w publicznych dokumentacjach. Solidny deweloper, to taki który na bieżąco informuje swoich klientów o wszelkich aktualnościach i opiera się na szczerej i uczciwej współpracy z klientami. Wypracowana z trudem pozytywna opinia bardzo łatwo może ulec degradacji, dlatego też przedsiębiorstwo funkcjonujące w branży od kilkunastu lat z pewnością nie będzie mogło pozwolić sobie na jakiekolwiek rysy w swoim wizerunku. Wiele firm zajmuje się nie tylko budownictwem mieszkaniowym, ale także przemysłowym i biurowym, dlatego też łatwo ocenić fachowość oraz doświadczenie wykonawców i podwykonawców. Pozyskanie godnego zaufania i uczciwego partnera jest na wagę złota, dlatego też jeżeli uda nam się znaleźć solidnego dewelopera powinniśmy konsekwentnie się go trzymać. Oczywiście wybór dewelopera uzależniony jest od tego na jakim etapie zakupu mieszkania jesteśmy. Decydując się na zakup mieszkania w obiekcie, który jeszcze nie powstał pociąga za sobą sporą dawkę ryzyka, nigdy w końcu nie możemy mieć gwarancji, że inwestycja zostanie zrealizowana. Jako, że w takich sytuacjach często niezbędne jest wpłacenie zaliczki, możemy zostać w sytuacji, w której nie mamy ani pieniędzy, ani dachu nad głową. Najmniej ryzykowne jest kupowanie lokalu, które jest w pełni urządzone, zwłaszcza, że współcześni deweloperzy coraz częściej oferują swoje mieszkania w opcji ?pod klucz?, czyli całkowicie urządzone i gotowe do zamieszkania. Niezależnie jednak od wszystkiego dobrze zawczasu pozyskać jak najwięcej informacji o konkretnej firmie. Warto zaopatrzyć się w dawkę ostrożności, ponieważ wysoka konkurencja w branży sprawia, że wielu deweloperów decyduje się na przyciąganie klientów za pośrednictwem niskich cen oraz skutecznego marketingu, który w praktyce może okazać się nieuczciwym posunięciem.

Czasami takie praktyki są korzystne dla odbiorców, ponieważ pozwalają na spore oszczędności, zwłaszcza w przypadku mieszkań o zwiększonym metrażu, dobrze jednak wcześniej zweryfikować wiarygodność oferty i sprawdzić, czy lokalizacja inwestycji nie jest nieatrakcyjna lub niekorzystna z perspektywy czasu. Każdy z nas oczekuje czego innego, może się więc okazać, że plany zagospodarowania przestrzennego, wprowadzane w życie po kilku latach będą obniżać standard naszego życia. Jest to szczególnie ważne w przypadku tych osób, które cenią sobie ciszę, spokój i możliwość bezpośredniego obcowania z naturą. Czasami może się zdarzyć, że piękny widok z okna zostaje zasłonięty przez kolejne bloki, centra handlowe lub ruchliwe ulice. Sprawdzajmy więc dokładnie umowy i wszelkie dokumentacje, nie tylko związane bezpośrednio z konkretną inwestycją, ale także wszystkim tym, co ma znaleźć się dookoła niej. Ostrożność jest w stanie zagwarantować nam bezpieczeństwo oraz spokój na wiele lat, ponieważ nieuważne zawieranie transakcji czasami wiąże się z wieloletnimi walkami sądowymi oraz koniecznością spłacania kredytu za lokal, z którego nie jesteśmy zadowoleni.