Wybrany artykuły

Urządź pokój dla dziecka

Jeśli chcesz, aby twoje dziecko czuło się w swoim pokoju przytulnie i bezpiecznie, zainwestuj w montaż fototapety Disney. Dzięki kolorowym postaciom na ścianach całe pomieszczenie zyska w oczach twojej pociechy wiele sympatii. Odrabianie lekcji czy nauka od razu staną się przyjemniejsze. Gdzie kupić fototapety Disney? Wbrew pozorom nie jest to skomplikowany proces. Wystarczy, że wpiszesz odpowiednią frazę w wyszukiwarce. Dziś wiele firm proponuje usługi związane z tego rodzaju tapetowaniem ścian. Ważne, by wybrać solidną i doświadczoną firmę. Jeśli twoi znajomi korzystali z tego typu usług ? zapytaj ich o opinię. Może pomogą ci wybrać odpowiednich fachowców, dzięki którym na twarzy twojego dziecka pojawi się szeroki uśmiech. Warto zapytać o tapety na ścianę Disney także w normalnych sklepach oferujących zwykłe tapety. Coraz więcej firm rozszerza swoje kompetencje i możliwości. Być może wspaniałe rozwiązanie znajduje się tuż pod twoim domem. Rozejrzyj się, a zobaczysz jakie to proste!

Po co dokonuje się wyceny mieszkań?

pejzażKiedy zależy nam na określeniu ceny, którą moglibyśmy ustalić podczas wystawienia swojego mieszkania na sprzedaż, może się okazać, że profesjonalna analiza będzie niezbędna, zwłaszcza wtedy, kiedy konieczną stanie się określenie wysokości raty kredytu oraz wszelkiego typu opłat urzędowych, jak chociażby wielkości podatku od spadku czy nieruchomości, który będziemy musieli oddać na rzecz Skarbu Państwa. Wyceny mieszkań są też istotne w kontekście sporów instytucjonalnych oraz konieczności zabezpieczania długu na konkretnej nieruchomości przez banki w postaci kredytów hipotecznych.

 Istnieje więc wiele celów, dla których sporządza się wyceny mienia, najczęściej jednak zwracamy się po pomoc, kiedy chcemy swoje mieszkanie sprzedać, wynająć lub kupić. Na pierwszy rzut oka wycena jest czymś, co powinni sporządzać ludzie określani mianem sprzedawców, ze względu na to, że to w ich interesie leży ustalenie wysokości kwoty, jaką chcieliby otrzymać z tytułu umowy kupna-sprzedaży, jednak zapomina się o tym, jak ważne jest to także dla samego kupującego. Orientacja w przestrzeni rynku oraz umiejętność czytania raportów oraz opracowań branżowych może skutkować sukcesem negocjacyjnym. Może się bowiem okazać, że cena za konkretny lokal będzie zdecydowanie za wysoka lub całkowicie nieadekwatna w kontekście jego atrakcyjności wizualnej czy lokalizacji. Wyceny mieszkań mogą być zatem skutecznym sposobem na zabezpieczenie się przed potencjalnym oszustwem lub zainwestowaniem swoich oszczędności w lokal, który nie tylko nie będzie w przyszłości przynosił zysków, ale i będzie wymagał zwiększonych nakładów finansowych, chociażby z tytułu koniecznych do przeprowadzenia napraw czy remontów.

Wszystkie wyceny, w tym także wspomniane już wyceny mieszkań muszą być sporządzane w taki sposób, aby nie były one szkodliwe dla interesów Skarbu Państwa oraz wszelkich poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego, dlatego też osoba rzeczoznawcy majątkowego, która ma odgórnie ustalone prawo i właściwie wyłączność na przeprowadzanie tego typu operacji, wszelkie swoje poczynania musi uwzględnić w operacie szacunkowym, który jest ostatecznym dokumentem określającym nie tylko ustaloną przez rzeczoznawcę cenę za dany lokal, ale i wszelkiego rodzaju czynniki mające decydujący wpływ na cały proces szacowania mienia. Oczywiście rzeczoznawca nieruchomości wykonuje swoją pracę ze względu na jakiś cel, dlatego też zwykle otrzymuje konkretne zlecenie, kiedy pojawia się konieczność obliczenia ceny kupna lub sprzedaży obiektu, określenia wysokości ceny wywoławczej podczas sprzedaży mieszkania, zaktualizowania opłat z tytułu użytkowania wieczystego, określenia wartości ubezpieczenia oraz wielkości zabezpieczenia kredytu czy odszkodowania za wywłaszczenie lub szkody. Wiadomo oczywiście, że celów może być nieskończona ilość, a te wymienione są jedynie pojedynczymi hasłami, dobrze one jednak obrazują problematykę całego zagadnienia.

domObecność rzeczoznawcy jest niezwykle cenna także wtedy, kiedy istnieje jakikolwiek konflikt względem ustalenia wysokości podatku, który musi być spłacony w przypadku nieruchomości odziedziczonej w spadku oraz wtedy, kiedy z konkretnym miejscem wiążą nas jakieś emocjonalne relacje. Problem obiektywności jest więc podstawowym zagadnieniem podczas wszelkich prób samodzielnego określenia wysokości ceny mieszkania. Wiadomo bowiem, że kiedy z danym miejscem łączą nas jakieś miłe czy sentymentalne wspomnienia, mamy tendencje do automatycznego zawyżania jego wartości. Dlatego tak trudno jest wielu z nas zgodzenie się z decyzjami profesjonalnych rzeczoznawców ? jeżeli za mieszkanie, w którym znajdujemy się od piętnastu lat, zapłaciliśmy na ówczesne czasy fortunę, będziemy skłonni rekompensować sobie tamten wydatek przekładając jego pierwotną wartość na obecność. Trudno więc pogodzić się nam z informacją dotyczącą sposobu sporządzania wyceny na zasadzie: ?tu i teraz? - dla konkretnego czasu i sytuacji całej branży. Rzeczoznawcy biorą bowiem pod uwagę najróżniejsze czynniki, do których w pierwszej kolejności zalicza się aktualna sytuacja ekonomiczna państwa. Może się to wydawać niedorzeczne, zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy sprzedać swoje prywatne mieszkanie, jednak trzeba wziąć pod uwagę zasoby finansowe potencjalnych kupców. Zła sytuacja państwa, niezdolność do pozyskania korzystnych kredytów czy wszelkiego typu kryzysy ogólnokrajowe mają bezpośredni wpływ na samych obywateli. Może się więc okazać, że ostateczny bilans wypadnie na naszą niekorzyść i będziemy musieli wstrzymać się ze sprzedażą lub zmienić strategię działań.

Wyceny mieszkań, podobnie zresztą jak wyceny domów, lokali czy innych nieruchomości, podlegają pewnym schematom działań i ustalane są wraz z celami, dla których szacowanie zostało zlecone. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje wiele wytycznych, które mają niebagatelne znaczenie dla wysokości ceny za lokal oraz wszelkich czynników, których brak może wręcz uniemożliwić przeprowadzenie korzystnej transakcji. Podstawowym kryterium jest tutaj sama lokalizacja, która jest czynnikiem decydującym. Im bliżej centrum miasta ulokowane jest mieszkanie, tym jego wartość automatycznie staje się większa. Podobnie jest zresztą z siecią komunikacyjną. Jeżeli bowiem dany lokal nie znajduje się bezpośrednio w centrum, istotne staje się to, czy istnieje możliwość sprawnego przemieszczania się po przestrzeni miasta za pośrednictwem linii autobusowych czy tramwajowych. Mieszkanie bardziej przyciąga też uwagę, kiedy jest stosunkowo nowe i wykonane jest zgodnie z wytycznymi, tak zwanego, nowego budownictwa, czyli za pośrednictwem nowych rozwiązań technologicznych oraz wszelkiego typu nowatorskich materiałów budowlanych. Technologia budownictwa jest tak samo ważna, jak same koszty utrzymania, ze względu na to, że wysokie czynsze lub zawyżone ceny eksploatacyjne, przekładają się na mniejsze zainteresowanie kupujących. Spory wpływ ma także wygląd i jakość zabudowań znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie, podobnie zresztą, jak bezpieczeństwo okolicy.