Wybrany artykuły

Aby transport ręczny był bezpieczny

Branża przemysłowa nieustannie się rozwija, dlatego też nikogo nie dziwi już regularne opracowywanie nowych technologii produkcji oraz wprowadzanie w przestrzeń fabryk, hal i zakładów pracy wszelkiego typu urządzeń oraz akcesoriów, które docelowo mają znaleźć przełożenie w poprawie jakości pracy, zwiększeniu efektywności działań oraz znacznym odciążeniu pojedynczych pracowników. Od dawna zauważono bowiem, że wypoczęty pracownik jest znacznie bardziej sprawny, pracuje szybciej i chętniej, przez co zdecydowanie poprawia się produkcyjność poszczególnych fabryk.

Niebanalna zastawa stołowa

ciastko z miętąO tym jak ważna jest zastawa stołowa nie trzeba chyba nikomu przypominać. Trudno sobie bowiem wyobrazić spożywanie jakiegokolwiek posiłku bez odpowiedniej oprawy w postaci talerzy, kubków, filiżanek czy półmisków. O ile w prywatnych domach i na własny użytek można pozwolić sobie na spożywanie przyrządzonych przez siebie dań na papierowych czy plastikowych talerzach, o tyle profesjonalne lokale gastronomiczne, takie jak restauracje, bary czy kawiarnie nie mogą sobie pozwolić nawet na najmniejsze niedociągnięcie. Ze względu na to, że branża kulinarna oraz restauracyjna podlega ? podobnie jak cały świat ? dynamicznym przemianom oraz zmieniającym się nieustannie modom, przedsiębiorcy zajmujący się tworzeniem i projektowaniem wyposażenia do gastronomii starają się, aby była ona dostosowana do potrzeb i oczekiwań zarówno wymagających właścicieli lokali, jak i ich klientów, zwracających ogromną uwagę na estetykę podania im potraw.

 Ze względu na to, że coraz częściej korzystamy z opcji jedzenia na mieście i masowo odwiedzamy znajdujące się w pobliżu bary i restauracje, ich właściciele muszą dopilnować, aby posiadana przez nich zastawa stołowa była jednocześnie elegancka i trwała. Musimy pamiętać o tym, że gastronomie muszą spełniać surowe normy bezpieczeństwa oraz higieny, dlatego też wszystkie znajdujące się w nich urządzenia, meble oraz akcesoria muszą być poddawane regularnej dezynfekcji za pomocą nierzadko bardzo silnych środków czyszczących. Nietrudno sobie więc wyobrazić jak mogłyby wyglądać po kilku dniach intensywnej eksploatacji zwyczajne zmywarki, piece czy sztućce. Ze względu na to, że w przestrzeni profesjonalnych kuchni panują wyjątkowe niekorzystne warunki temperaturowe, dystrybutorzy oraz producenci sprzętu muszą zadbać o to, aby był on solidny, funkcjonalny i trwały. Zmiany, jakie nastąpiły w podejściu do jedzenia oraz dekorowania potraw sprawiło, że zastawa stołowa stała się czymś, co może być nie tylko praktyczne, ale i jednocześnie dekoracyjne. Nieskończone możliwości, jakie oferują obecni producenci naczyń pozwalają na to, aby każdy właściciel lokalu gastronomicznego wyczarował z jego wnętrza przestrzeń przytulną i przyjazną konsumentom.

Zastawa pełni jednocześnie kilka funkcji ? jest nie tylko elementem, za pośrednictwem którego podaje się przyrządzone jedzenie, ale i częścią dekoracji, która powinna być spójna z całym wizerunkiem restauracji czy kawiarni. Uniwersalne serwisy obiadowe pojawiają się najczęściej w tonacji białej, dlatego też są one tym elementem, po który właściciele sięgają najczęściej. Łatwość skomponowania z niej elementu, który sprawdzi się doskonale zarówno podczas eleganckiego przyjęcia, jak i mniej oficjalnych uroczystości sprawia, że zazwyczaj restauratorzy decydują się na zakup jednego czy dwóch zestawów najważniejszych marek, dzięki czemu otrzymują produkt najwyższej jakości i trwały, przez co jest w stanie służyć im nieustannie przez wiele lat. Uniwersalny kształt i kolor pozwala też na to, żeby dosztukować zestaw wtedy, kiedy zdarzy się stłuczenie któregoś z elementów. Trudno bowiem dosztukować brakujący talerz czy filiżankę, która posiada oryginalny kształt czy niepowtarzalny wzór. Oczywiście oryginalne serwisy obiadowe są w stanie stanowić wspaniały detal, który sam w sobie będzie elementem dekoracyjnym, przełamującym schematyczne i proste wnętrze, jednak to biała zastawa stołowa jest zwykle tą, którą kupuje się na profesjonalny użytek.

ciasteczko francuskieBiel daje nieskończone możliwości kreowania kolorowych zestawów, dlatego też restauratorzy przygotowując swoje lokale do konkretnych uroczystości mogą wielokrotnie wykorzystywać jeden zestaw, przełamując jego schematyczność za pośrednictwem odpowiednich dodatków. Białe talerze doskonale prezentują się praktycznie na każdym tle, dlatego też nie ma potrzeby zachowywania dekoracyjnej powściągliwości ograniczając się do tradycyjnego białego półmiska i stonowanego obrusu. Kontrasty, wielobarwne wzory czy niebanalne kształty mogą sprawić, że zastawa stołowa będzie się nie tylko doskonale prezentować w odpowiednio przygotowanym otoczeniu, ale i wspaniale podkreśli wszystko to, co znajduje się bezpośrednio na samym stole. Nowoczesne potrawy mogą się świetnie uzupełniać z klasycznymi kształtami talerzy czy monochromatycznością ogółu dekoracji. Biała porcelana znakomicie tonuje też krzykliwe wzory znajdujące się w samym lokalu i stanowiące najważniejszy element wyróżniający jeden lokal od drugiego. Porządny serwis obiadowy ma oczywiście swoją ? odpowiednio wysoką ? cenę. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że i tak wyposażenie do gastronomii stanowi element pochłaniający większość budżetu, właściciele restauracji zdają sobie doskonale sprawę z tego, jak ważna jest jego jakość.

Zawsze lepiej wydać jednorazowo odpowiednio dużą sumę pieniędzy i zaopatrzyć się w produkt, który nie tylko będzie bardziej opłacalny w dłuższej perspektywie, ale i służący im przez wiele lat. Wielu producentów porcelany czy szkła gastronomicznego posiada w swoich ofertach także liczne promocje, dlatego też każdy właściciel, który chciałby jednak zaoszczędzić na zastawie parę złotych może liczyć na spore upusty. Dodatkowo producenci ? podążając za zmieniającą się modą ? oferują właścicielom lokali gastronomicznych pełny wachlarz usług pomagający w tworzeniu i kształtowaniu miejsca wyjątkowego, z charakterem i ?pazurem?, który zapewni restauracji czy kawiarni doskonałą reklamę i element wyróżniający ją na tle niemałej konkurencji. Z tego też powodu restauratorzy mogą skorzystać z opcji umieszczenia na zastawie czy filiżankach logo lokalu lub motywu przewodniego pojawiającego się we wnętrzu, stworzenia serwisu obiadowego, który będzie posiadał niebanalne kształty czy wzory oraz naczyń wyprodukowanych w najróżniejszych tonacjach kolorystycznych ? od intensywnych fluorescencyjnych barw, aż po stonowane szarości, kremy czy czernie. Dzięki takiej ofercie każdy lokal ma możliwość zdobycia cennych detali, stanowiących coś, co przyciągnie uwagę konsumenta, wyostrzy jego zmysły i pozwoli zatrzymać go w lokalu na dłużej.